Baz istasyonlarının kanserin yanı sıra, uykusuzluk, sinirlilik, unutkanlık, depresyon, baş ağrısı ve dönmesi, bunama, titreme gibi tehlikeli beyin hastalıklarına, erken doğum, düşük, adet bozuklukları, kısırlık, göz perdesi, gen bozukluğu, mide ve karaciğer tahribatı, bellek kaybı, kanın kimyasının bozulması gibi hastalıklara yol açtığını ifade eden Akdeniz, buna asla izin vermeyeceklerini, 1 Mayıs Mahallesi halkı olarak baz istasyonlarının kaldırılması için gereken tüm mücadeleyi vereceklerini duyurdu.

ETHA

" /> İstanbul'da 1 Mayıs halkı baz istasyonlarını kırdı - İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi

İstanbul'da 1 Mayıs halkı baz istasyonlarını kırdı

Ataşehir'de yasadışı olarak kurulan baz istasyolarından kaynaklı sağlık sorunları yaşayan halk, yetkililer sorunu çözmeyince çareyi baz istasyonlarını bulundukları yerlerden sökmekte buldu.

Yerleşim yerlerinde kurulması yasak olan baz istasyonlarının sokak aralarındaki binalarda yasadışı olarak, kamufle edilerek kurulması Ataşehir'deki 1 Mayıs Mahallesi halkını çileden çıkarttı.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi Ataşehir İlçe Örgütü'nün çağrısıyla akşam saat 20.00 sularında 3009. sokakta toplanan mahalle halkı, "Bazlara geçit vermeyeceğiz", "Baz yapma boşuna yıkacağız başına", "Kanser olmak istemiyoruz" sloganlarıyla daha önceden tespit ettiği 3 adet gizlenmiş baz istasyonu bulunan binanın önünde basın açıklaması yaptı.

Açıklamanın ardından halktan 3-4 kişilik bir grup binanın çatısına çıkarak baz istasyonlarını gizlendikleri yerden açığa çıkardı ve balyoz, çekiç gibi aletlerle parçaladı. Baz istasyonları kırılarak bulundukları yerden sökülürken aşağıda bulunan halk 'parçala' sloganıyla çatıda bulunanlara destek verdi.