ABD'de doğalgaz kazısı yapan işçilerden 1'i hayatını kaybetti

New Jersey eyaletinde kazı yapan işçilerin doğalgaz hattına zarar vermesi sonucu meydana gelen patlamada 1 kişi hayatini kaybederken 7 kişi de yaralandı.

Yetkililer, kaza sonrasi yaptiği açiklamada, işçilerin doğalgaz hattini fark etmeyerek zarar vermeleri sonucu patlamanin meydana geldiğini ifade etti. Kaza sonrası enkaz içinde bir ceset bulunduğunu kaydeden polis yetkilileri kazanın meydana geldiği apartmanın yıkıldığını, çevredeki 55 binanın ise zarar gördüğünü kaydetti. Enkaz içinde bulunan cesedin kim olduğu konusunda henüz net bilgi vermeyen yetkililer hayatini kaybeden kişinin apartman sakini olup olmadiğinin da bilinmediğini ifade etti. Polis yetkilileri ayrica olay sonrasi itfaiye ekiplerinin gelerek yangina hemen müdahalede bulunduğunu belirtti.

Yetkililer, kaza sonrasi bölgede yaşayan insanlarin evlerinden tahliye edildiğini de ifade etti. Bölgede doğalgaz ve elektrik hatlarinin kapandiğini da belirten yetkililer itfaiye ekiplerinin daha fazla yarali ya da ölü olabileceği endişesiyle molozlar arasinda aramalara devam ettiğini belirtti.