İtalya'da kriz intihar ettirdi

Avrupa'yı sarsan ekonomik krizin Yunanistan ve İspanya gibi ülkelerin ardından içine çektiği İtalya'da üç intihar haberi geldi.

Adriyatik denizi yakınında bulunan köyde tam bir trajedi yaşandı. Kiralarını ödeyemeyen bir çift kendilerini asarak yaşamlarına son verdi. Kız kardeşinin ölüm haberini alan erkek kardeş de atladığı denizde boğuldu.

Hükümetin kesinti programları nedeniyle emekli maaşını kaybeden 62 yaşındaki Rommeo Dionsi ve 68 yaşındaki Anna Sopranzi çifti ekonomik sıkıntıya daha fazla dayamadı.

Çift garaja intihar notu bıraktıktan sonra kendilerini astı. Çiftin cesetleri garaj kapısında intihar notunu gören komşuları tarafından bulundu.

Aylık 500 Euro gelirle geçinmeye çalışan çiftin kiralarını bile ödemekte zorlandığı belirtildi.

Kardeşi Anna Sopranzi'nin ölüm haberini alan 73 yaşındaki Giusappe Sopranzi de denize atladı. Çevredekilerin kurtarmaya çalıştığı yaşlı adam boğularak can verdi.

Belediye Meclis üyesi, "Aile bir buçuk yıldır kendimizi incelememiz gereken bir sorun yaşıyordu. Durumu düzeltmek için kredi istemelerine karşın bürokrasi, ücretsiz çalışma ve ek iş bütün bu faktörler bu aileyi bitirdi" dedi.

İstatistiklere göre İtalyanlar'ın yüzde 73'ü geçen yıldan daha kötü durumda. Her 5 kişiden 3'ü birikimlerini kullanıyor. İtalyanların sadece 5'te 1'i birikim yapabiliyor.