Hollanda'’da Twente takımının stadı çöktü: 1 ölü

Hollanda’nın köklü kulüplerinden Twente takımının stadının çatısı çöktü. Çatının çökmesinden sonra enkaz altında kalanlardan 1 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.
 
Enchede Belediye Başkanı Peter den Oudsten, olaydan sonra düzenlediği basın toplantısında bir kişinin öldüğünü ve 15 kişinin de yaralandığını belirterek yaralıların hastaneye kaldırıldığını ve ikisinin durumunun ciddi olduğunu söyledi. Belediye olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen belediye başkanı, kurdukları kriz ekibiyle olayı yakından takip ettiklerini açıkladı. Belediye Başkanı son derece üzgün olduklarını ekledi.
 
Statta inşaat sezon sonunda başlamıştı ve amaç stadın seyirci kapasitesini arttırmaktı. Hollanda’nın Enschede kentinde meydana gelen olayda yaralananlar yakındaki hastaneler de tedavi altına alınırken ağır yaralı iki kişinin durumunun ciddiyetini koruduğu açıklandı.

Onarım halindeki olan stadyumda yaralananların onarım işinde çalışan işçiler olduğu bildirilirken olay duyulur duyulmaz olay yerine çok sayıda polis, ambulans ve itfaiye aracı sevk edildi.
 
Belediye Başkanı: Büyük dram
 
Polis sözcüsü yaptığı ilk resmi açıklamada çökmenin, onarım çalışmalarıyla bağlantılı olduğunu söyledi. Bir kısmı tamamen kullanılmaz hale gelen stadyumdaki meydana gelen çökme gerekli incelemelerin ardından bilirkişi raporundan sonra açıklanacak.
 
Enschede Belediye Başkanı Den Oudsten yaptığı açıklamada meydan gelen olayla ilgili üzüntüsünü “Büyük dram” ifadeleriyle dile getirdi. Oudsten “FC Twente Spor Kulübü’ne ait stadyumun çatısı tamir esnasında çöktü bir kişi öldü 2’si ağır olmak üzere 15 kişi yaralandı. Şu anda her şey kontrol altında.” açıklamasında bulundu.

Haber Etki