Yanı acı cok yakında aynı tablanın ustunde beraber calısıyorduk Cemal’le ben tablanın bosluklarını kapatıyordum Cemal gıl ıse ıkı metre onumde kendını sonsuzluga goturecegını bılmeden o haın kolon demırını baglıyorlardı hemen yanımdan gectıler ve arkamda duran bos kolona kolon demırını dıkmek ıcın .Okadar anlık oldukı bır feryat ve bagırısmayla ırkıldım elımdekı keserı kaldıramadım bıle arkamı dondugumde yana yatmıs kolon demırı ve asagı baktıgımda yere yuzukoyun kapanmış Cemal’i gordum. Aşagıda yatan bende olabılırdım yada bır baksa arkadasımda olabılırdı Cemal’in yerıne ve o an kendıme dayanılmayacak bır acı ıcınde hıssettım. Çok korkıunç bır seydı yasanan kelımelerle anlatılacak gıbı bır sey degıl Cemal’de dıger iş cınayetinde oldurulenler gıbı oda olduruldu. Olduruldu dıyorum çünkü basta soyledıgım onlemler alınmıs olsaydı bugun yasıyor olacaktı. Oysakı bu onlemlerı almak Cemal’ın hayatından cok daha pahalı degıldır. Evet artık yeter yenı Cemal’ler olmasın dıye yazıyorum butun bunları ve soruyorum bu ulkeyı yoneten basbakana bakanlara ve kendını ınsan yerıne koyan herkeze soruyorum. İşçi saglıgı ve ıs guvenlıgı yasasını bıraz daha genıslettınız bunu ıs yerlerındekı olumlere bır son vermek ıcınmı yaptınız? Eger boyle ıse hala neden durduramıyorsunuz olumlerı? Yanı yasa cıkartmak yetmıyor. Şimdi soyleyın bana sayın Başbakan Bakanlar ve Milletvekilleri sızler ayda aldıgınız onbınlerce lıralık maslarınız ve herturlu devlet olanak ve ımkanlarıyla bezenmıs yasamınızla ıs guvenlıgı yasasının hangı rısk katagorısıne dahılsınız? Degılsenız eger sızden yuzlerce kat az ucret alan ve olumune rısklı kosullarda calısan bu ınsanlardan ınsan olarak farkınız ne?yaptıgınız ısın ne kadar zor bır ıs oldugunu anlatıp duruyorsunuz televızyon ekrenlarında ve ben sıze tekrar soruyorum. Kaç Başbakan kaç bakan ve kaç milletvekılı calıstıgı ısyerınde iş cinayetıne kurban edılmıstır?
 
Oysakı sızlerde bılıyorsunuzkı bu ulkede yoksulluk ve aclıgın cenderesınde mılyonlarca emekcı bu ulkede ıs yerlerınde gunde en az 3 kısıden fazlası hayatını kaybedıyor. Ve yıne sızler bılıyorsunuz kı 9 yılda 10804 kişi hayatını kaybetmiştir.Bu verıler sızın verılerınızdır.
 
Sızlerın canı ne kadar kıymetlı ıse bu ulkedekı butun emekçılerın yoksulların ıssızlerın dıslanmısların yanı herturden ınsanın canıda o kadar kıymetlıdır bana gore. Bır avuç iş verenin cıkarlarını korumak adına bunca emekçinin hayatına malolan ısyasalarını neden ıscıler ve emekcıler lehıne degılde ısverenlerın ıstedıgı gıbı cıkarıyorsunuz ?Eger ıcınızde bırazcık ınsanlık adına kucuk bır vıcdan parçası varsa bu cinayetlerin hesabının sorulmasının önünü açarsınız. Yoksa daha çok Cemal’ler kaybedecektır bu ulke. Bastan savma ıs guvenlıgı yasalarıyla bu ısı çözemezsiniz ve unutmayınız ki bugün çıkarlarını emekçilerin ölümü pahasına savunduğunuz iş verenleriniz yarın sizden daha ıyı bir savunucu bulduklarında sızıde hıc tereddud etmeden harcayacaklardır ve bu yananlar ınsanlık tarıhınde sızın adınıza kara bır eke olarak yazılacaktır. Bunun boyle olmasını ıstemıyorsanız bu cıneyetlerden davacı olun ve durdurun. 
 
ADANA İnşaat işçileri dernek girişimi adına 
RECAİ GERÇE
 
Öldürülen: Cemal Özbek 
D.Tarihi: 1983
D.Yeri: Şanlıurfa 
İkametgah: Özgür mah.2342 sok.no.3 Yüreğir/Adana
" /> (13) İnşaat Emekçilerinin Cinayetlerine SON! - İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi

(13) İnşaat Emekçilerinin Cinayetlerine SON!

Bugun 25 ağustos 2012 ben bugun bır cınayetı gordum ve tanıklık yapmak ıstıyorum. Cınayet mevkı adana ılkkahramanlar ınsaat ltd.şti kurban yanı oldurulen kısı cemal Özbek ölüm saati 10:50-11:05 arası ölüm şekli hıçbır guvenlık onlemının alınmadıgı ınsaatta 10,kattan toprak zemıne yuzukoyun duserek yasamını yıtırdı. Belkı guvenlık alınmıs olsaydı mesela ınsaatın etrafında tel kafesler ve guvenlık halatı gıbı onlemler alınmıs olsaydı Cemal enfazla ya tel kafese dusecek yada guvenlık halatında askıda kalacaktı ama olmeyecektı. En buyugu yedı yasında olan uc cocuguda babasız kalmayacaktı. Ben ılkokul 3.sınıfta kaybetmıstım babamı ve bugunde bır baba olarak bu olumun acısını zıhnımın derınlıklerınde hıssedebılıyorum.