TBMM'de İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı'nın görüşüldüğü sırada kazayı öğrenen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ve CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı.

İş cinayeti meydana geldiği sırada vekiller İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı'nı görüşüyordu.

Komisyon üyesi milletvekillerini duyarlı olmaya çağıran Süleyman Çelebi ise ''Bu yasanın da buna çare üretmediğini buradan çok açık ifadeyle söylüyorum. Tüm Meclis'i bu konuda bu olaydan sonra bir kez daha düşünmeye davet ediyorum çağrım bu'' dedi. 

ETHA
" /> (13) 'İş güvenliği' görüşülürken Meclis önünde iş cinayeti - İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi

(13) 'İş güvenliği' görüşülürken Meclis önünde iş cinayeti

İş Güvenliği Kanun tasarısı görüşüldüğü sırada Meclis kapısında iş kazası meydana geldi. Atık su gideri çalışması sırasında oluşan göçükte bir işçi hayatını kaybetti. Her yıl onlarca işçinin hayatına mal olan iş kazaları Meclis kapısına dayandı. Dikmen Caddesi Merasim Sokak'ta TBMM'nin atık su gideri çalışmasını yürüten şirketin üç işçisinden Nadir Kekilli, çalışmalar sırasında toprak kayması sonucu 23.00 sıralarında göçük altında kaldı. Olayın haber verilmesinin ardından bölgeye itfaiye ekipleri ve ambulanslar sevk edildi. Yaklaşık bir saat süren çalışmalar sonunda Nadir Kekilli'nin cansız bedenine ulaşıldı.