Rusya'da restoranda patlama: 2 ölü, 39 yaralı

Rusya'nın başkenti Moskova'da bir İtalyan restoranında tüplerin patlaması sonucu 2 kişi öldü, 39 kişi de yaralandı. Feci kaza sırasında restoranda 50 kişinin olduğu kaydedildi. Ametör kamera ikinci patlama anını görüntüledi.

Moskova'nın güneydoğu semtinde meydana gelen patlamayla ilgili İnterfaks ajansına konuşan Rusya İçişleri Bakanlığı Basın Bürosu yetkilisi, "Restoranın ikinci katındaki enkaz altından iki ceset çıkarıldı. İlk belirlemelere göre, Novoçeremuşenski sokağında meydana gelen patlama sonucunda 27 vatandaş yaralandı. Vatandaşların çoğunluğu kırılan cam nedeni ile yaralandı" dedi. Daha sonra yaralı sayısının 39'a çıktığı ifade edildi.

Ajansa konuşan bir polis yetkilisi ise, olayda bir çocuğun da ağır şekilde yaralandığını belirtti.

Life News ajansı ise ölenlerin mutfak işçileri olduğu bilgisini aktardı. Ajans yaralılar arasında üç çocuğun bulunduğunu, hastaneye kaldırılan bir erkeğin durumunun ağır olduğunu bilgisini de aktardı.

Bölgeye gelen güvenlik görevlileri, patlamanın mutfaktaki tüplerden kaynaklandığını açıkladı. Görgü tanıklarına göre, binadan iki güçlü patlama sesi duyuldu. Restoranda yangının çıktığı da gelen bilgiler arasında. Acil Durum Bakanlığı Moskova Bölge Sözcüsü Yevgeni Bobılev, vakanın Moskova saatiyle 15.28'de meydana geldiğini açıkladı. Bobılev, "İlk belirlemelere göre, binanın ilk katında bulunan tüpler patladığını düşünüyoruz" dedi.

Moskova Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanı Leonid Peçatnikov yaralı sayısının 39'a ulaştığını doğruladı. Moskova belediyesi, ölen şahısların yakınlarına 500 biner ruble maddi yardımda bulunacak. Belediye ayrıca cenazenin kaldırılması için de her aileye 40 bin ruble destek sağlayacak.

Rusya Soruşturma Komisyonu Moskova Bölgesi Basın Sözcüsü Viktoriya Tsıplenkova olayla ilgili soruşturma açıldığını kaydetti.

Zaman