Kıbrıs'ta duvarın altında kalan işçi hayatını kaybetti

Lefkoşa’nın Arasta bölgesindeki bir inşaatta kaçak olarak çalışan 50 yaşındaki işçi, üzerine devrilen taş duvarın altında kaldı.

Kuralsız, plansız ve denetimsiz inşaat işlerinin devam ettiği ülkemizde, üzücü olaylar yaşanıyor. Lefkoşa’nın Arasta bölgesinde yeni açılacak bir işyerinin inşaatında çalışan 50 yaşındaki Necim Görgün, dün saat 11.00 sıralarında geçirdiği bir iş kazasında hayatını kaybetti.

Bugün memleketi Mardin’e dönmeye hazırlanan inşaat işçisi Necim Görgün’ün bu beklenmedik ölümü, geride gözü yaşlı bir eş ve 8 çocuk bıraktı. Görgün’ün, turist vizesiyle ülkemize geldiği ve bir süre sonra ailesini de yanına getirdiği öğrenildi.

Ölüme direndi ama…

Memlekete dönecek olmanın heyecanıyla dün sabah işine giden Necim Görgün, inşaat çukurunda kazı yaparken, sarı taş ve betondan yapılmış yaklaşık 2 metre yüksekliğindeki duvarın devrilmesiyle ölüm-kalım savaşı vermeye başladı.

Çukur kazarken, üzerine devrilen yaklaşık 2 metre çapındaki taş duvarın altında kalan inşaat işçisi ağır yaralandı. Ağzından ve burnundan kan gelen işçiyi kurtarmak için itfaiye ve sağlık ekipleri seferber oldu. Süratle olay yerine ulaşan sağlık ekipleri, ilk müdahaleyi çukurun içinde yaptı.

Olağanüstü bir çalışmayla taş duvarın altından çıkarılan Görgün, hemen ambulansa alınarak hastaneye ulaştırılmaya çalışıldı ancak yolda hayatını kaybetti.

Bugün Türkiye’ye gidiyordu

Akıllara durgunluk veren bir kaza yüzünden hayatını kaybeden 8 çocuk sahibi inşaat işçisi Necim Görgün’ün, ülkeye turist olarak geldiği, ardından ailesini de buraya getirdiği ve iş bulduğu zamanlarda çalışıp, para kazandığı öğrenildi.

Gündelikçi işçi olarak hayatını sürdüren ve ‘turist vizesi’ sona eren Necim Görgün’ün, bir hafta önceden gemi bileti aldığı ve bugün ailesiyle birlikte memleketi Mardin’e gideceği bildirildi.

KIBRIS’a konuşan Görgün’ün iş arkadaşı “vizesi doduğu için köyüne gidip, birkaç gün sonra geri dönecekti. Ancak köyüne dönmek nasip olmadı” dedi.

Gündem Kıbrıs