Yüzde 40 oranında
Bir alışveriş merkezinin deposunda çalışan Hakan Yılmaz'ın yaşadığı talihsizlikler, ayağının kamyona mal yüklediği sırada platform forkliftinin altında kalmasıyla başladı. Yüzde 40 özürlü kalan Yılmaz, işveren aleyhine açtığı davayı kazandı ve mahkeme 97 bin lira tazminat almasına hükmetti. İddiaya göre, Yılmaz'a boş bir kağıt imzalatan, İzmir Barosu'na kayıtlı avukatı K.K, icra müdürlüğünden parayı çekti ama Yılmaz'a hiç ödeme yapmadı. Eve hapsolmanın ve ömür boyu sakat kalmanın üzüntüsünü yaşayan Hakan Yılmaz, bu kez de Avukat K.K. aleyhine "alacak" davası açtı.

Hakan Yılmaz, 97 bin liranın harcı çok pahalı olduğu için ancak 20 bin liralık dava açabildi. İzmir 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, tam 3 yıldan bu yana süren davayı geçtiğimiz ay noktaladı ve Hakan Yılmaz'ı haklı buldu. Son duruşmada, avukatın son sözünü sorduğu Avukat K.K. cevap olarak, "Sıkıldım artık, bitsin bu dava" diye cevap verdi. Mahkeme, davacının fazlaya ilişkin haklarının saklı tutulmasına, 15 bin lira maddi ve 5 bin lira da manevi tazminat almasına hükmetti. Mahkemenin sonuçlanmasının üzerinden 1 ay geçti ancak Avukat K.K. parayı ödemedi. Bunun üzerine icra takibi başlatan Yılmaz, avukata da ulaşamadı.

Hakan Yılmaz'ın annesi Hatice Yılmaz, "Oğlumu kimse işe almak istemiyor. Bu parayla ona bir iş kuracaktık, belki evlenecekti. Bütün umutlarımızı aldı götürdü. Allah'ından bulsun, onun da bir çocuğu var, evli. Haram olsun. Artık büyüklerimiz harekete geçsin, bu adam hala nasıl avukatlık yapıyor" diye konuştu.

Üzerinde mal yok
Avukat K.K'yı 3 yıldır hafiye gibi izleyen anne Hatice Yılmaz, K.K'nın eşiyle bir dağcılık kulübüne üye olduğunu, tatile çıktığını ve üzerinde hiç mal bırakmadığını, hepsini yakınlarının ya da eşinin üzerine yaptığını da iddia etti.

Baroda disiplin soruşturması açıldı
İzmir Barosu Başkanı Sema Pekdaş, avukat K.K'nın görevi kötüye kullandığı gerekçesiyle hakkında disiplin soruşturması açıldığını ve K.K. hakkında bu soruşturmaların sonucuna göre bir karar verileceğini belirtti.

Tolga Tekin / Yeni Asır

" /> Engelli işçiye darbe üstüne darbe geldi - İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi

Engelli işçiye darbe üstüne darbe geldi

İzmir'de geçirdiği iş kazası nedeniyle, ömür boyu sakat kalan ve işyerine açtığı davayı kazanarak mahkemenin 97 bin lira ödenmesine hükmettiği Hakan Yılmaz'ın (32) yüzü bir türlü gülmedi. Parayı bankadan çekerek kendisine vermediğini iddia ettiği Avukatı K.K'ya da dava açan Yılmaz, bu davayı da kazandı ancak ne parayı alabildi ne avukatı bulabildi.